Мешканці Хмельниччини замість картоплі вирощують на городі горіхи

0 12 095

Подружжя пенсіонерів Микола та Любов Гуминюки з Хмельниччини замість звичної для українців картоплі вирощують на городі горіхи – волоські та фундук, пише SEEDS.

Плантації горіхів, за якою доглядають спільно з родичами та сусідами, загалом займають понад чотири гектари. Кажуть, що горіхи вирішили вирощувати, бо роботи біля них менше, ніж на городі.

«Одразу як посадили горіхи, то часто поливали саджанці, ті що менші. Тепер уже рідше. Лиш білити їх треба навесні, аби захистити від шкідників, – розповіла пані Любов Суспільному.

Саджанці горіхів подружжя висадило у полі (на чотирьох гектарах там зростає 400 молодих дерев) та біля свого дому (ще пів гектара). Сад закладали гуртом, з родичами та сусідами. Стежить за садом чоловік, Микола.«Моя робота – охороняти. І я сам збираю перший врожай. Перевірку роблю. Я все знаю. На цьому горіхові, то є 15 горішків, а там є такий горіх, що вже є 20», – розповідає чоловік.

Читайте також: Захисникам України збираються безкоштовно передавати землі державної та комунальної власності

Горіхи подружжя планує продавати. Збувати врожай, кажуть, можна у Сатанові або Хмельницькому. Щоправда, не всі горіхи підуть на продаж.

«Заготувачі хочуть з білою серединою, великі та з м’якою шкаралупою. За якою ціною цієї осені купуватимуть, поки не знаємо, горіхи ще достигають», – розповідає Микола Гуминюк.

Крім самих плодів, на продаж потроху вирощують також саджанці. Свій сад розширювати подружжя Гуминюків не планує. А великого врожаю родина очікує за рік-два, коли волоські горіхи та фундук почнуть активно плодоносити.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!