Механізований збір жимолості додасть рентабельності цій ягоді

0 1 865

Якщо буде налагоджений механізований збір жимолості, ця продукція займе гідне місце в ягідному сегменті. Сучасні сорти жимолості смачні і солодкі, затребувані західними переробниками, однак для стабільних поставок потрібні великі партії.

Спосіб збору – найголовніше обмеження при вирощуванні жимолості. “Сезон стартує від початку червня. Бракує робочих рук, потрібно знайти спосіб механічного збору без втрат”, – розповів Тадеуш Кусібаб, засновник польської компанії In-Vitro Kusibab, найбільшою в Європі лабораторії ін-вітро.

Польське садівниче господарство Kusibab спеціалізується на камчатської жимолості. Цього року підприємство зібрало 15 т жимолості, 10% продали на свіжому ринку. “Продаємо сік, в цьому році зробили вино. В Польщі знають старі сорти жимолості – гіркі, дрібні, які опадають. Але сучасні сорти дуже смачні і солодкі”, – зазначив Тадеуш Кусібаба.

Спосіб збирання – найголовніше обмеження при вирощуванні жимолості. “Ягоди починають заспівати з початку червня. Бракує робочих рук, тому потрібно знайти спосіб механічного збору без втрат”, – додав спікер.

Втрати при механічному зборі врожаю становлять 20-30%. “Запросили конструктора з Сербії, якість зібраних ягід дуже гарне. Машина струшує ягоди делікатно, вони сухі. Але є велика втрата ягід після струшування – 30%. Крім того, машина працює дуже голосно, людям важко, птахи відлітають”, – додав спікер.

Комбайн для збирання жимолості варто 70-100 тис. євро, також потрібно трактор, оскільки комбайна не самохідний. Для механічного прибирання важливо закладати широкі міжряддя – до 3 метрів. 1 гектар забирається за 4 години.

Є також проблеми з запиленням жимолості. Цвітіння починається наприкінці березня і може тривати до травня. “Але якщо квітень теплий, всі сорти відцвітають протягом двох тижнів. Ми купуємо джмелів в Голландії, Словаччині, а також медоносних бджіл в Польщі, але вони вилітають тільки в теплу погоду”, – поділився Тадеуш Кусібаб.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією  Інфоіндустрія

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!