Мільйони жертв: на півдні України гинуть бджоли

0 603

У Болградському районі Одещини загинули мільйони бджіл. Пасічники переконані: все через отруту, якою місцевий фермер обробив квітучі поля ріпаку. Однак і в агрофірмі цього не заперечують.

Усе відбувається у розпал сезону, коли щотижня  вулик мав би приносити до 30 кг меду.  У кожній сім’ї загинуло по 25 тис. бджіл, на 100 вуликів — це 2,5 млн, скаржаться місцеві пасічники.

Усього на восьми пасіках постраждали до восьми сотень вуликів. Причина — обробіток рапсових полів місцевим фермером.

Як з’ясувала комісія, посіви ріпаку обробляли отрутою проти комах. Вона не заборонена, але використовувати її можна лише до або після цвітіння.

“Вони працювали з цим токсичним препаратом. Фермер написав, що лікує свої рослини. Але лікують фунгіцидом, а він обробляв інсектицидом”, — пояснив сільський голова Василівки Петро Бойчев.

Голова агропідприємства заявив, що бджіл йому шкода, але своєї провини не бачить, відшкодовувати збитки не збирається. Він впевнений, що бджолярам слід було закрити комах у вулику.

“На рослини напала капустяна міль. Ми не можемо працювати з таким препаратом, який не зачіпає бджіл. У нас 1350 пайщиків, якщо загинуть посіви, вони вимагатимуть з мене. Що я можу зробити, якщо пасічники не турбуються про своїх бджіл — їх треба було зачинити”, — пояснив фермер.

Збитки кожного з бджолярів від кількох сотень тисяч до мільйона гривень. Домогтися їх відшкодування вони намагатимуться через суд. Екологи розповіли, що  за шкоду довкіллю фермеру може загрожувати кримінальна відповідальність.

Нині пасічники чекають на результати експертизи, яка має підтвердити, що бджоли загинули саме від інсектициду.

SEEDS.org.ua за інформацією ТСН

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!