Молода картопля подорожчала у три рази

0 903

На українському ринку почала з’являтися перша молода картопля урожаю 2022 року. Утім, наразі вона втричі дорожча, ніж була у травні 2021 року. Є кілька причин такої ситуації, повідомляє SEEDS.

Серед основних причин злету цін – окупація Херсонщини. З цього регіону постачали першу молоду картоплю, тепер логістичні ланцюжки зруйновано. Фермери з Херсонщини змушені реалізовувати картоплю до Криму за цінами у 3 – 5 разів меншими, ніж наразі є на ринку не окупованих територій країни.

“Тут простежуються цікаві закономірності з торгівлі однією і тією ж продукцією у різних напрямках. Так, сьогодні у продаж вже масово почала надходити картопля врожаю 2022 року. Але купити її можуть далеко не всі. Оптові партії картоплі нового врожаю в Херсонській області реалізовуються покупцям з Криму та Росії по 10-12 грн за кілограм ($0,34-0,41/кг), у той же час покупці з інших регіонів України за ту саму продукцію платять уже не менше ніж 30-50 грн за кілограм ($1,03-1,71/кг), що в середньому у 3,5 рази дорожче, ніж ціни на картоплю нового врожаю у Херсонській області”, – зазначають аналітики порталу EastFruit.

Якщо говорити про прогнози щодо урожаю картоплі по всій Україні, то завдяки сприятливим погодним умовам, він має бути непоганим.

Читайте також: 400 тонн насіннєвої картоплі отримають фермери та населення від “Агріко Україна”

“Цього року була досить специфічна весна – рання, прохолодна, з великою кількістю опадів. Завдяки цьому в ґрунті достатньо вологи для закладення бульб. Помірні температурні режими у квітні та накопичена волога працюватимуть у травні для того, щоб картопля добре зійшла і добре розвивалася. Ми вклалися в агрономічні терміни посадки, тому прогнози щодо врожайності оптимістичні”, — зазначив керівник кластера “Картопля” компанії “Континентал Фармерз Груп” Орест Кравчук.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!