На Київщині на козиній фермі зафіксований випадок сибірки

0 185

В одному з господарств Київщини, яке займається розведенням кіз, виявили випадок сибірки, пише SEEDS.

Про це йдеться на сайті Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Як вдалося з’ясувати, в фермерському господарстві утримується 337 голів ДРХ (кіз). Інші тварини в господарстві відсутні.

Відповідно до Звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу, при бактеріологічних дослідженнях у однієї кози виділено збудник сибірки. З метою координації дій фахівцями було проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, визначено загрозливу зону та затверджено відповідний План заходів щодо локалізації та ліквідації вогнища сибірки. За підсумками засідання прийнято рішення про запровадження карантину.

Наразі спеціалісти проводять комплекс заходів для профілактики та лікування вищевказаного захворювання.

Наявне поголів’я фермерського господарства знаходиться під наглядом спеціалістів державної лікарні ветеринарної медицини. Тварини клінічно здорові.

Читайте також: Лебедине відлуння: на Херсонщині запровадили карантинні обмеження

До слова, впродовж останніх років епізоотична ситуація по сибірці в Україні є контрольованою завдяки активній імунізації тварин та швидким реагуванням ветеринарних спеціалістів.

Нагадаємо, що сибірка – гостре небезпечне інфекційне захворювання всіх видів сільськогосподарських, домашніх і диких тварин, а також людей. 

У разі появ ознак захворювання тварин на сибірку, потрібно негайно звернутися до лікаря ветеринарної медицини чи до територіального органу Держпродспоживслужби вашого регіону.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!