На Львівщині виробникам нішевих культур частково відшкодують вартість придбаного насіння

0 166

На регіональному рівні Комплексною програмою підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки для  стимулювання вирощування нішевих культур для виробників передбачено надання фінансової підтримки у вигляді часткового відшкодування вартості придбаного високорепродукційного насіння вітчизняного виробництва.

Про це повідомили у Департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА.

«Часткове відшкодування вартості придбаного високорепродукційного насіння нішевих культур вітчизняного виробництва стимулюватиме аграріїв закупляти перевірений, сертифікований і високопродуктивний насіннєвий матеріал, що збільшить врожайність культур і відповідно їх валове виробництво. Поряд з вирощуванням основних сільськогосподарських культур вирощування нішевої групи дозволяє виробникам розширювати ринки збуту власної продукції у новому сегменті та збільшувати прибутковість бізнесу», – прокоментувала директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Тетяна Гетьман.

У Департаменті агропромислового розвитку відзначають, що чимало аграріїв Львівщини вбачають перспективу у вирощуванні нішевих культур, адже вони можуть допомогти у вирішенні проблем з виснаженням ґрунтів, що виникають через перенасиченість кількома основними сільськогосподарськими культурами та є альтернативою у дотриманні сівозміни.

Відмічається, що щороку перелік вирощування нішевих культур збільшується. Окрім жита та гречки все частіше аграрії схиляються до вирощування таких культур як: тритикале, проса, олійного льону, гірчиці, олійної редьки, зернобобових культур, екзотичних овочевих культур.

У 2022 році фінансова підтримка надаватиметься аграріям Львівщини у вигляді часткового відшкодування вартості придбаного та висіяного в поточному році високорепродукційного насіння не нижче першої репродукції або першого покоління гібриду в розмірі до 50 % вартості насіння. Максимальна сума фінансової підтримки для одного суб’єкта господарювання 50,0 тис. грн. на рік. Відшкодуванню підлягає вартість насіння вітчизняного виробництва гречки, жита, тритикале, проса, олійного льону, квасолі, гороху, вики, бобів, гірчиці, редьки олійної, аспарагусу (спаржі), батату, овочів закритого грунту, капусти (броколі, брюсельської, цвітної), гарбузів, кабачків, патисонів, петрушки, селери, пастернаку, ріпи, редьки, редиски.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!