Названо культури, що є небажаними “сусідами” винограду

0 309

Закладання виноградних насаджень буде успішним за наявності комплексостійких сортів з однаковими строками вегетації. У тому числі слід враховувати сусідство. Небажаними сусідами винограду малина, смородина, троянди тощо.

Про це йдеться в матеріалі журналу «Садівництво по-українськи».

Важливе розташування ділянки, склад грунту, віддаль між рядами та сортами інтенсивності росту та освітленням.

«Виноградна лоза дуже реагує на сусідні культури, які ростуть поруч: смородина, троянди, чорнобривці та інші. Небажано, щоб поруч росла малина, пасльонові культури та квіти з пряним запахом», – розповідає агроном-селекціонер з Вінницької області Микола Завальний.

Більшість столових і технічних сортів полюбляють легкі, субпіщані грунти, південний охил та сонячне освітлення, а також наявність необхідної вологи. Вирощування винограду на рівних площинах потребує фахового догляду, підбору сортів, проведення пасинкування, чеканки і недопущення густоти виноградної лози. Найгіршим є вирощування винограду на важких суглинистих грунтах, наголошує експерт.

Як раніше повідомляв SEEDS, Михайло Павлівський, власник ФГ «Павлівське», що в селі Веселе на Херсонщині порадив не перебирати сотні сортів та гібридних форм столового винограду, а підібрати кілька, які будуть добре родити в цій місцевості.

«У кожній місцевості, на кожному рельєфі, у кожного на дворі і навіть у кожної людини з її складом душі один і той же сорт винограду росте по-різному», – зауважив експерт.

Він порадив завести експериментальну ділянку, де можна було б кілька років поспостерігати за 5 кущами форм, що сподобалися.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!