Більш ніж 900 тонн равликів експортувала Україна за рік

0 445

У пандемічному 2020 році обсяги експорту равликів з України суттєво скоротились. Утім, минулого року закордонні продажі черевоногих почали відновлюватися. Обсяги експорту молюска зросли на 47,8% і сягнули 907,4 тонн, повідомляє SEEDS.

У вартісному еквіваленті закордонні продажі за рік зросли на 41,6%, пише AgroTimesз посиланням на дані Державної митної служби. Загалом у 2021 році з України експортували равликів на суму 2,8 млн доларів США.

Найбільшим імпортером черевоногих українського виробництва є Литва. За минулий рік країна закупила равликів на суму 2,3 млн доларів. Також експортують равликів, вирощених в Україні, до Словаччини (200,9 тис. доларів) та Іспанії (96,5 тис. доларів).

Що ж до імпорту равликів, то в Україні попиту на них практично нема. Згідно з даними Державної митної служби, за рік до країни ввезли 21,2 кілограма черевоногих на суму 4 тис. доларів.

Нагадаємо, що з початку коронакризи в Україні закрилось близько 500 равликових ферм. Частина тих, що працюють, скоротила обсяги виробництва. Наразі в країні налічується близько 200 таких господарств.

Утім, за словами Сергія Данилейка, власника господарства “Равлик-2016”, криза завершується і равликовий бізнес поступово відновлюється. Сергій Данилейко вважає, що галузь буде перспективною ще протягом найближчих 10 років, оскільки світовий попит на м’ясо равлика зростає.

Читайте також: В Україні масово закривають равликові ферми

“Це нелегкий бізнес: якщо пощастить, то окупність настає на другий рік. Але є безліч нюансів, які можуть призвести до загибелі всього поголів’я навіть у досвідченого виробника”, – розповідає підприємець.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!