На Сумщині квітне найближче до кордону з росією лавандове поле

0 2 023

За 10 кілометрів від російського кордону на Сумщині розквітло лавандове поле. Ця ароматна та квітуча ділянка тішить око господарів та відвідувачів вже 5 сезонів поспіль, пише SEEDS.

Постійно плантація поповнюється новими сортами, розповідає власниця лавандового поля Світлана Ганночка. За її словами, зараз тут росте близько трьох тисяч кущів лаванди, адаптованої під місцевий клімат.

“Ця ділянка займає близько двадцяти соток. Росте вона вже 5 років. Сорт — лаванда вузьколиста, але я постійно поповнюю нові сорти, бо вони відрізняються кольором, формою та вмістом ефірної олії”, – розповіла Світлана Ганночка Суспільному Суми.

Пані Світлана додає, що близько двадцяти років тому, разом з чоловіком зважилися на лавандовий експеримент. Починали з шести рядочків лаванди. Нині об’єкт зеленого туризму розрісся до гектара.

Читайте також: Родина з Тернопільщини успішно вирощує кавуни на власному городі

Раніше, каже жінка, плантація збирала натовпи туристів, зараз їх стало в рази менше. Однак попри близькість кордону з рф, зраджувати улюбленій справі не збирається.

“Всі бояться, але розумієте, ми вже за півтора року війни звикли. Ми тут були навіть у лютому, коли розпочалася війна. Постійно дивимося, доглядаємо, слідкуємо.

Вона висаджувалась ще до війни, як локація для фотосесії або для прогулянки. Лаванда красива для відпочинку, для душі. Вийшло так, що почалася війна, але поки є можливість тут працювати, я буду працювати”, – говорить жінка.

Лавандова плантація, як розповідає пані Світлана, квітуватиме ще тиждень. Після цього квіти зріжуть, висушать і відправлять на переробку.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!