На Вінниччині зібрали сигнальний урожай особливого сорту шипшини

0 1 712

На дослідній ділянці ТОВ «ФруТек» у Вінницькій області зібрали перший сигнальний врожай шипшини. Це не основна культура у розсаднику, наразі тут вирощують тільки один сорт Кан, який вже непогано себе зарекомендував, пише SEEDS.

Головна особливість цього сорту полягає в тому, що у нього майже повністю відсутні колючки, і це значно полегшує роботу з рослиною та збір урожаю. Крім того, він досить сильнорослий, зимостійкий і придатний для механізованого збору.

Читайте також: Селекціонери з Вінниці вирішили об’єднати овочівників всієї України за допомогою патріотичної кукурудзи

У розсаднику не вирощують ягоди у промислових масштабах, а спеціалізуються лише на саджанцях. Тому на випробувальних ділянках кожна культура висаджується у невеликій кількості для вивчення сорту та порівняння з іншими розповів директор підприємства Сергій Змійчук.

«Дослідну ділянку ми посадили минулої весни і вже зараз збираємо перший врожай. Приблизно 1 кілограм з рослини, але це сигнальний врожай з того, що було вирощено на рослині у рік посадки. У той рік виросли невеликі пагони, вони зараз плодоносять. Висота їх була від 70 см до 1 м. Цього року вони вже повноцінно ростуть, дають великі пагони висотою 2-2,5 м. Наступного року тільки зможемо сказати, яка продуктивність у такому віці», – розповів виданню AgroPortal директор ТОВ «ФруТек» Сергій Змійчук.

За його словами, жодних проблем у вирощуванні не спостерігали. Шипшина росте на ділянці без особливого догляду, випробовується у спартанських умовах, щоб можна було зрозуміти, які проблеми виникають. Без системи захисту, живі, чисті, зелені рослини до кінця сезону, на плодах жодних пошкоджень немає, досить стійкі до захворювань, шкідників теж ніяких не помічали.

Свій перший зібраний врожай шипшини у ТОВ «ФруТек» планують висушити та зробити чай. За словами директора підприємства, все, що зібрано на дослідній ділянці, використовується колегами для домашнього споживання. Частина врожаю буде відправлена на аналізи в Інститут садівництва для визначення вмісту розчинних сухих речовин (Брікс), вітаміну С, кератину.

«Великої різниці в тому, коли садити шипшину, немає, наш розсадник працює виключно з рослинами із закритою кореневою системою. Тобто це рослини в касетах або горщиках. Тому фактично посадка може проводитись у будь-яку безморозну пору року. Але, звичайно, краще ранньою весною або восени, щоб із самої весни з початком вегетації рослина була в полі й починала свій розвиток уже висадженою», – каже Сергій Змійчук, директор ТОВ «ФруТек».

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!