На Вінниччини з’явилося автономне родове екопоселення

0 944

В родовому поселенні «Благодар» родина Голубєвих оселилася не так давно – тільки у 2015 році. До цього вони мешкали у Вінниці. Тепер від поселення до краю найближчого села Рожепи – кілометр.

Деякі продукти родина досі купує в магазині. Але прагне до повної автономії, навіть у енергоносіях, та максимальної екологічності.

«Ми облаштували будинок із солом’яних тюків. Фундамент робили без цементу. Використовували технологію каркасного будівництва (дубовий каркас і глиняно-піщана штукатурка поверх тюків). Будинок облаштований сонячними панелями, бо намагаємось бути автономними.

Посадили власний лісок, де вже заготовляємо дрова на зиму. Їх перевозить власний віслючок! Таким чином не потрібно витрачати кошти на купівлю паливних матеріалів», – розповідає Євгеній Голубєв.

До магазину родині часом доводиться заходити. Але вони вже заготовляють багато грибів (під своїми деревами), мають фрукти із власного саду, городину, зелень із теплиць.



«Ідея такого поселення в тому, щоб саме на цій землі має продовжуватися наш рід. Для покращення побутових умов намагаємося робити все можливе. В будинку є ванна кімната. Крім печі, маємо газову плиту (газ балонний). В планах – лазня, майстерня та інше», – наголошує Євгеній.

Голубєви заробляють на вирощуванні горіхів, які здають без посередників у кафе і ресторани Вінниці; збором і реалізацією трав’яних чаїв. Почали давати прибуток і розплідник рослин, який спочатку в першу чергу закладався для власних потреб.

В планах ентузіастів – ще більша автономність. Не в тому сенсі, щоб відділяти себе від суспільства. Такої цілі зовсім немає. Навпаки, “благодяряни” активно шукають сусідів-однодумців! Мова йде про автономне існування, щоб самотужки забезпечувати себе продуктами, енергоносіями, заробітком від праці на своїй землі, не виїжджаючи із поселення.

«Збираємося більше заготовлювати лікарських рослин, робити трав’яні чаї, розширити пасіку тощо. Плануємо створювати поробки та різні вироби із дерева та інших природних матеріалів. Почали вирощувати навіть екзотичні дерева – наприклад, хурму, інжир, ґінгко, метасеквою, магнолію, кедри. Чекаємо, що поселення поповниться сусідами-однодумцями», – ділиться задумами пан Голубєв.

 

SEEDS.org.ua за інформацією 33kanal

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!