На Житомирщині індиківнича ферма підготувалася до проблем з електроенергією ще до війни

0 309

Новини Житомирщини. Тут працює приватне господарство “Збінський”, яке займається індиківництвом. Ще до повномасштабного вторгнення рф в Україну його представники потурбувалися про енергетичну незалежність ферми. Наразі у розпорядженні домогосподарства є дизельний генератор та власна сонячна електростанція, пише SEEDS.

“Ми живемо в селі, й небезпека відключень від електромережі через погодні умови була завжди. Сьогодні під час тривалого відключення, наприклад на тиждень і більше, птиця у мене страждати не буде. Можливо, трохи постраждає гаманець через додаткові витрати на пальне. Встановлюємо акумуляторні батареї, які на випадок аварійного відключення дозволять бути повністю енергетично незалежними”, – говорить власник господарства Павло Збінський, повідомляє agrotimes.ua.

Він зауважив, що вартість такого проєкту сягає близько 10 тис. євро.

“Електростанція на 30 кВт працює на господарство, а залишки скидаються в загальну мережу за “зеленим” тарифом. На випадок аварійного відключення встановлюю установку АВН зі спеціальним перемикачем. Він автоматично від’єднує мене від загальної мережі, й станція переходить у режим автономного живлення від акумуляторів, які попередньо зарядилися від сонячної електростанції. Завдяки цьому маленька ферма на 1 тис. голів індиків із виробництвом індичатини 10 тонн на рік повністю автономна. Звичайно, така автономія дорожча, ніж загальні електромережі”, – розповідає Павло Збінський.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!