Найдешевший пай: на Чернігівщині продали землю за 600 гривень

0 278

Ринок землі в Україні почав повноцінно працювати майже чотири місяці тому. За цей час продали близько 33 тис. ділянок сільськогосподарського призначення. І хоча середня ціна за гектар землі наразі складає 44 тис. гривень, у деяких випадках паї продають за кілька сотень гривень, повідомляє SEEDS.

Найдешевше землю продали у Чернігівській області. За ділянку площею два гектара там заплатили 630 гривень, повідомляє Суспільне Чернігів. Таким чином, гектар землі вартував усього 315 гривень. Угоду з рекордно низькою ціною уклали в Ніжинському районі. Загалом, за 100 днів після відкриття ринку землі у Чернігівській області продали близько 400 ділянок землі сільськогосподарського призначення.

“Станом на 22 жовтня укладено 32794 угоди в рамках ринку землі. Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 5173 нотаріусів. Всього заяв – 5806, із них погоджено 5125, в черзі на розгляд – 13, відмову отримали 668. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі”, – повідомляють у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Загальна площа проданих земель складає 81,7 тис. гектарів. Таким чином, середня площа ділянки, яку купують в Україні, наразі складає близько 2,5 гектара.

Найбільш активно ринок землі розвивається в Київській, Полтавській, Хмельницькій, Вінницькій та Харківській областях. У всіх цих регіонах уклали вже понад 2 тисячі угод. Найбільше ділянок продали на Київщині – 2681.

З моменту старту ринку землі середня вартість гектара зросла удвічі – з 22 тис. гривень до 44 тис. гривень.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!