Як на одному полі зібрати кілька врожаїв за рік?

0 147

Продуктивний сезон у аграрних підприємствах може бути достатньо обмеженим. Щоб його продовжити деякі фермери вдаються до кроків з розширення бізнесу. Наприклад взимку, коли холодильне обладнання, скажімо, для ягід не використовують, його можна здати в оренду. Дехто вирощує одразу кілька культур, наприклад, спаржу і лохину. Навесні та в червні сезонні робітники та обладнання для зберігання і транспортування працюють на виробництво спаржі, а з липня – на виробництво ягід. Якщо ж у вас лише одна ділянка і ресурси обмежені, вихід також є. Можна збирати по два врожаї з одного поля, повідомляє SEEDS.

Саме так роблять власники сімейної ферми, брати Сергій та Андрій Павлюки з Рожища (Волинська область), пише AgroTimes. Щороку вони вирощують на полі ранню картоплю, а після її збору, в липні, садять цвітну та пекінську капусту.

Спробували зібрати два урожаї з одного поля фермери минулого року. Тоді було висаджено 1 гектар пекінської капусти, а врожайність склала 80 тонн. Цього року брати збільшили площу під пекінською капустою до 1,5 гектара.

Розсаду пекінської та цвітної капусти висаджують на початку липня, а збирають у жовтні.

«Пекінську капусту садимо Білко F1. Це скоростиглий гібрид, вегетаційний період у нього триває 50 днів. На полі йому передує рання картопля. Насіння сіємо в касети, у відкритий ґрунт висаджуємо за допомогою спеціальної саджалки. Відстань у міжряддях — 45 см, у рядку між рослинами — 25 см. Міжряддя розпушуємо культиватором», – розповідають власники фермерського господарства.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!