Науковці навчили мікроби перетворювати фруктові відходи на екологічне рослинне масло

1 186

Неймовірні новини світу: берлінський біотехнологічний стартап Zayt Bioscience (“zayt” означає “олія”, “нафта”) розпочав виконувати перші замовлення на екологічний рослинний жир, який може незабаром замінити пальмову олію, пише SEEDS.

Стартап використовує технологію точної ферментації, за якої мікроби живляться фруктовими відходами й продукують жир, який можна вживати у їжу.

Прототип інноваційного масла зумовить «підрив ринку рослинної олії», запевняють у компанії. Зараз Zayt очікує патент власну розробку.

Масло Zayt залишається твердим при кімнатній температурі, що є однією з найпопулярніших властивостей пальмової олії. Воно може використовуватися як для харчових, так і для косметичних цілей, пише The Green Queen.

Читайте також: В Індонезії літаки здіймаються в небо на авіаційному паливі з пальмовою олією

Для нарощення потужної присутності на ринку стартап запартнерився з німецькою технологічною компанією з галузі ферментації Kynda. Остання постачатиме біореактори типу plug-and-lay для виробництва масла.

Технологія Kynda, яка раніше застосовувалася для ферментації альтернативного протеїну, дозволить суттєво зменшує капітальні та операційні витрати, говорять у компанії.

Це партнерство взаємовигідне для обох стартапів: Zayt зможе прискорити запуск інноваційних жирів та олій на ринок за відносно невисокими цінами, а Kynda отримає ширше застосування своєї системи plug-and-play.


На пальму та сою – дві найбільші олійні культури –  припадає 18% усіх вирубуваних лісів у світі. Це призводить до зміни багатьох джерел існування, з ефектом доміно на зміну клімату та пов’язані з цим погодні катаклізми. Крім того, приблизно третина всієї їжі викидається в усьому світі, що становить економічну цінність у 1 трлн доларів.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Volodymyr пише

    …добродії…

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!