Як правильно підібрати сорти для вирощування столового винограду

0 1 383

Михайло Павлівський, власник ФГ «Павлівське», що в селі Веселе на Херсонщині порадив не перебирати сотні сортів та гібридних форм столового винограду, а підібрати кілька, які будуть добре родити в цій місцевості.

Про це він написав у своїй колонці на АgroTimes.

«Виноградарі, які вирощують столовий виноград, сьогодні перебирають безліч сортів та гібридних форм, шукаючи самий-самий. Але такого ніколи не буде», – запевнив він.

На думку Михайла Павлівського, не варто брати ті форми, які з’явилися в минулому році, адже у них не закріплені материнські ознаки. Натомість звернути увагу на ті, що у інших ростуть вже по п’ять років і показують результати.

«У кожній місцевості, на кожному рельєфі, у кожного на дворі і навіть у кожної людини з її складом душі один і той же сорт винограду росте по-різному», – зауважив експерт.

Він порадив завести експериментальну ділянку, де можна було б кілька років поспостерігати за 5 кущами форм, що сподобалися.

Як раніше повідомляв SEEDS, в Україні не вистачає виноградних розсадників, які можуть дати кронований саджанець, з закладенням генеративних бруньок, відповідної сорто-підщепної комбінації.

SEEDS

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!