Невеличке село під Сумами перетворюється на столицю українського цикорію

0 740

У селі Залізняк Сумського району завершують облаштовувати місцеву бібліотеку. Незабаром вона перетвориться на заклад, що матиме агроекологічне туристичне спрямування – тут пригощатимуть гостей напоєм з цикорію, який вирощуватимуть безпосередньо в селі.

Про це повідомила Ірина Варламова, один із ініціаторів минулорічного бізнес-проєкту, який став переможцем Всеукраїнського конкурсу “Неймовірні села України-2019”. За підсумками творчого огляду ентузіасти громади виграли 100 тисяч гривень на розвиток виробництва цикорію, який має посприяти низці місцевих супутніх промислів та туристичних розробок.

Місцеві мешканці вже закупили обладнання та інвентар для повного циклу виробництва цикорію, починаючи від його вирощування і закінчуючи виготовленням напоїв.

Сім родин села зголосилися вирощувати цю рослину — для цього їм передано набір відповідного обладнання. Сьогоднішні види на врожай обнадійливі і обіцяють гарний ужинок.

Перший фестиваль цикорію планується провести наприкінці вересня. Його приурочать до 150-річчя від дня народження поміщика-земляка Бориса Золотницького, який колись господарював на цих землях і з-поміж різних культур вирощував цикорій.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Урядовий кур’єр

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!