Польща подовжує продавати яблука росії, вимагаючи заборонити імпорт з України

0 1 641

Садівники Польщі, з одного боку, вимагають заборонити імпорт малини з України, водночас вони ж не бажають, щоб Україна забороняла імпорт на свій ринок польських фруктів та інших продуктів харчування, пише SEEDS.

Однак у момент підписання договору про асоціацію з ЄС Україна погодилася на дискримінаційні правила торгівлі з ЄС, коли ринок Європи був захищений від української продукції квотами й митами. Натомість Україна надавала практично необмежений доступ для польської продукції на свій ринок.

Поки українські садівники під цілодобовими обстрілами прибирають свої врожаї в полях, втрачаючи своїх рідних і близьких, польські садівники радісно підраховують прибутки, продаючи яблуко тим, хто запускає по українцях ракети й снаряди – російським споживачам. При цьому ці яблука в польських садах збирають переважно українці!

Жодних пікетів і протестів при таких лицемірних підходах до бізнесу, чомусь, польські садівники не організовують, і воріт пакувальних центрів, де готують яблука до відвантаження до росії через білорусь, вони також не блокують.

Між іншим, маленька білорусь із населенням 9 млн осіб – це другий найбільший ринок збуту для фруктів із Польщі!

До речі, саме білорусь, купила у Польщі за перші 4 місяці 2023 року більше фруктів, ніж Нідерланди, Франція, Бельгія чи Велика Британія!

Окрім яблук, Польща активно продає росіянам і білорусам груші, суницю садову, заморожені фрукти та ягоди, а також допомагає іспанським постачальникам із реекспортом їхніх цитрусових, бо апельсини й мандарини теж перебувають у списку “топових” експортних позицій Польщі в напрямку країн-агресорів, зазначає видання EastFruit.

Тільки експорт яблука до білорусі за перші 4 місяці 2023 року приніс польським садівникам $15 млн доларів США – у 2,3 рази більше, ніж за аналогічний період 2022 року!

Однак головним ринком збуту залишається саме росія. У цю країну за перші чотири місяці 2023 року було відправлено більше польських яблук, ніж до Єгипту, або будь-якої іншої країни світу! Щомісяця Польща відвантажує на ринок росії близько 10 тис. тонн яблук.

Читайте також: Зберігання із голландськими технологіями дозволить зробити овочівництво прибутковою справою будь-де в Україні

До речі, цей бізнес працює ще з 2014 року, після введення росією продовольчого ембарго на імпорт харчових продуктів із країн ЄС, США та низки інших країн у 2014 році.

Щоправда, був період, коли білорусь заборонила імпорт з Польщі, однак після початку повномасштабного вторгнення в Україну російських загарбників, без особливої реклами ці заборони скасувала. Агресорам потрібно щось їсти, і в цьому їм допомагають садівники з Польщі руками українських сезонних працівників.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!