Поля Дніпропетровщини потерпають від застоювання талих вод

0 142

На початку січня на Дніпропетровщині утримувалася тепла та дощова погода, яка сприяла таненню снігу, але мерзлий грунт не поглинав талі води у повному обсязі.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровської області.

Середня температура за цей період становила 0,8ºС морозу, максимальна температура повітря підвищувалася до 3,4°С тепла, а мінімальна опускалася до 8,5°С морозу.

На сільськогосподарських угіддях було виявлено застоювання води, особливо на схилах полів та у низинах.

Суттєве погіршення погодних умов в області спостерігалося з 28 грудня: сильні пориви вітру супроводжувались опадами у вигляді снігу та дощу та налипанням мокрого снігу.

Поступово сніг перейшов у дощ, і нічне зниження температури повітря спричинило ущільнення снігового покриву та утворення льодяної кірки на полях. Сума опадів у вигляді снігу та дощу склала 39 мм.

Як раніше повідомляв SEEDS, опади, які випали у грудні, були надзвичайно важливими для озимих культур і були засвоєні ґрунтом, адже промерзання не було або було незначним.

У третій декаді грудня із переміщеннями через територію України активного холодного циклону у  багатьох  областях спостерігалися  несприятливі погодні умови – сніг з дощем, сильний сніг, хуртовини, налипання мокрого снігу та складні відкладення ожеледі та паморозі.

Відбулося стрімке похолодання із зниженням температури до -14-19°С, у східних, Дніпропетровській та Тернопільській областях – до -20-25°С.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!