Понад половини українських фермерів спостерігають деградацію оброблюваних ґрунтів

1 2 992

Українські агровиробники спостерігають зменшення родючості ґрунтів на своїх полях.

Про це свідчать дані опитування, проведеного фахівцями БТУ-ЦЕНТРу, пише agronews.ua.

«Протягом кількох місяців ми проводили масштабне соціологічне опитування сільгоспвиробників. Мета — дізнатися, чи знають наші аграрії про стан земель, на яких вони працюють, в якому вони стані, які проблеми вони мають на полях. Для наших агровиробників — це також можливість бути почутими державними органами, які опікуються ґрунтоохоронними питаннями», — зазначила комерційний директор БТУ-ЦЕНТР Тетяна Хоменко.

Як зазначається, у зв’язку зі змінами клімату найбільше аграріїв, 30%, спостерігають зміну строків сівби, та 28% — зниження врожайності. Також 20% опитуваних спостерігають ознаки опустелювання, 15% відмітили, що добрива, стали гірше працювати і мають меншу ефективність.

«70% аграріїв приділяють достатньо уваги стану ґрунту в їх господарствах та регулярно роблять аналізи ґрунту, переважно агрохімічний. 30% взагалі не мають достовірних даних про стан ґрунту в їх господарствах. Серед тих, хто регулярно робить аналіз ґрунту, 45% перевіряють лише кількість поживних речовин, ігноруючи показник кількості та співвідношення мікроорганізмів в ґрунті. Лише 2% аграріїв проводить аналіз мікробіоти», — розповіла фахівець.

Також експерти проаналізували, чи спостерігають аграрії зменшення родючості у себе на полях за різних технологій вирощування. За результатами було виявлено — 51% вже спостерігають процеси деградації на своїх ґрунтах.

Зменшення родючості ґрунту спостерігається на всій території України. За результатами опитування найбільше деградація ґрунту спостерігається аграріями в Харківській, Сумській, Донецькій, Луганській, Чернігівській, Кіровоградській та Миколаївській областях. Близько 50% респондентів спостерігають зменшення родючості ґрунту в Чернівецькій, Закарпатській, Черкаській, Полтавській, Тернопільській, Рівненській, Одеській та Херсонській областях.

«36% аграріїв вважають, що сівозміна сприяє оздоровленню ґрунту. 27%  опитуваних вважають, що внесення мікробних препаратів сприяє відродженню родючості ґрунту. 26% аграріїв відмітили технологію обробітку», — додала Тетяна Хоменко.

За її словами, найбільше аграрії для поліпшення свого господарювання потребують відшкодування витрат на засоби, які покращують родючість. За це проголосувало 57% опитуваних, а 37% назвали страхування державою посівів.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Агроном пише

    Ви вважаєте, що ви щось нове написали чи відкрили?))) Всі все розуміють – тільки мовчать. Чомусь СБУ займається вугільною проблемою ТЕЦ, коли міна заповільненої дії лежить в прямому та переносному сенсі в нас під ногами!!! Як можна говорити про деградацію земель, якщо ті хто спостерігають “Понад половини українських фермерів спостерігають деградацію оброблюваних ґрунтів” назва вашої статті самі довели до такого стану свої ж землі!!!! Вони самі її обробляють, якщо вони її обробляють то вони несуть повну відповідальність за її стан!!!! Не дарма створили Законо України «Про охорону земель». На своїх знайомих бачу такий же ефект – далеко не ходжу: один сіє сою по сої вже багато років, другий вносить неорганіку щоб отримати “шалені” врожаї. Відома агрофірма з центральної Україна кукурузу по кукурузі вирощує багато років – само собою з внесенням тієї ж неорганіки в шаленій кількості. То про що можна говорити далі???!!! Про які ви говорите потреби по відшкодуванню витрат на засоби, які покращують родючість????? За що їм відшкодовувати???? Нема тваринництва – нема органіки!!! Нема органіки – немає врожаю!!! На хімії одній ти далеко не заїдеш!!! Рахуйте самі – за 20 років приблизно половина (згідно назви вашої статті) вже зашкодили своїй землі. Хоча на мою думку всі відсотків 90. Чому 20років – до 2000р ще трохи було тваринництво. БТУ – центр, чим будуть харчуваться ваші мікроорганізми, якщо немає органічної складової??? Будуть сидіти голодні – відповідно ефект від ваших препаратів буде значно нижчий. Чи я не правий?

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!