Попри війну Україна готується до посівної – Мінагрополітики

0 569

Під час війни важливо намагатись забезпечувати безпеку за всіма напрямками, зокрема, і продовольчу безпеку. Українські аграрії вже сформували більш ніж мільйон продовольчих наборів, а також продовжують масово роздавати населенню безкоштовне молоко, яйця, картоплю, м’ясо. Хлібокомбінати не спинилися в жодному з регіонів. Аграрне виробництво теж не спиняється. Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко заявив про продовження підготовки до посівної кампанії, повідомляє SEEDS.

Зокрема, спрощуються процедури ввезення насіннєвого матеріалу з-за кордону. Аграрії, які будуть залучені до посівної, отримають відстрочку від призову на військову службу.

“За останні два дні видав низку наказів для забезпечення посівної кампанії–2022, а Уряд ухвалив відповідні постанови:

1. ДП «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції» буде організовувати процес безперебійної реалізації насіння та садивного матеріалу, необхідного для посіву. На час воєнного стану цей процес — без додаткових процедур сертифікації. Для імпортованого насіння достатньо сертифікату країни-виробника.
2. Під час ввезення на територію України насіння Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів має визнавати іноземну сертифікацію на насіння.
Окрім того, служба інспектуватиме фітосанітарний стан насіння, але може не застосовувати фітосанітарну експертизу.
Ці заходи дозволять нам забезпечити всіх с/г товаровиробників насінням у необхідній кількості, завдяки спрощенню бюрократії.
3. Для того щоб забезпечити посівну, Уряд запроваджує бронювання військовозобов’язаних (це стосується й інших критично важливих галузей економіки). Аграрні підприємства та виробники продовольства подаватимуть Мінагрополітики списки критично важливих працівників, яким буде надана відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час. Детальний алгоритм надамо сьогодні окремо”, – заявив міністр.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!