Посилений попит з України спричинив подорожчання моркви у Польщі

0 122

Після початку війни логістичні ланцюжки на внутрішньому ринку України були порушені. Також суттєво обмежились імпортні постачання, оскільки наразі харчові продукти, наприклад овочі, до України можна ввозити лише наземним транспортом. У зв’язку з цим, зріс попит на певних ринках. Зокрема, Україна почала більш активно закуповувати моркву з Польщі, а це спровокувало подорожчання продукту на ринку сусідньої країни, повідомляє SEEDS.

“Сьогодні більшість польських експортно-орієнтованих компаній займаються постачанням моркви в Україну, при цьому пропозиції цих коренеплодів на польському ринку також стрімко скорочуються, що у свою чергу провокує суттєве зростання відпускних цін у сегменті. Більшість польських фермерів нині не погоджується на реалізацію моркви дешевше за 0,24-0,31 долара за кілограм, що в середньому на 22% дорожче, ніж тижнем раніше. Унаслідок такого подорожчання ціни на моркву на польському ринку вже в середньому на 14% вищі, ніж наприкінці березня минулого року”, – зазначають аналітики порталу EastFruit.

Читайте також: Овочі стрімко дорожчають: як змінилася ціна на помідори?

Варто зазначити, що більшість гравців польського ринку впевнені, що подальшого зростання цін на моркву не уникнути. Справа у тому, що пропозиція продукту в країні зменшується, а попит, як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках, зростає.

Якщо говорити про український ринок, то дорожчають й інші овочі. Наприклад, лише за минулий тиждень оптова ціна на помідори зросла на 10-20 грн за кілограм. Подекуди закупівельна вартість томатів досягла позначки 80-90 грн за кілограм.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!