Посівна триває: скільки ярих культур посіяли українські аграрії?

0 124

На Херсонщині, Одещині та Миколаївщині посівна вже стартувала. Наразі аграрії сіють переважно сою, кукурудзу, сонях, гречку, овес, просо, цукровий буряк. Загалом вже засіяно більш ніж 150 тис. гектарів ярових культур, повідомляє SEEDS.

Згідно зі словами першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького, цього року в Україні буде вирощено менше високомаржинальних культур, таких як кукурудза. Натомість аграрії посіють більше культур, важливих для внутрішнього споживання, таких як горох, овес чи ячмінь.

“Ці культури раніше були нішеві, але вони простіші з точки зору технології, тим не менш є важливими для харчування людей. Тому буде такий зсув від експортоорієнтованих культур, до культур продовольчих, для внутрішнього споживання”, – зазначає Тарас Висоцький.

Читайте також: Який урожай зернових вдасться зібрати українським аграріям у 2022 році?

Відповідно до розрахунків Міністерства аграрної політики, цьогоріч в Україні буде засіяно на 30% менше площ, ніж минулого року.

“Це негативно відобразиться на продовольчій безпеці країн, які імпортували українську аграрну продукцію. Це приблизно 100 млн людей країн Північної Африки, Близького Сходу, Південно-Східної Азії”, – зазначили у Мінагрополітики.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!