Який урожай зернових вдасться зібрати українським аграріям у 2022 році?

0 458

На всіх рівнях сектору сільського господарства триває обговорення посівної. Більшість фахівців та аграріїв погоджуються, що попри війну та дефіцит деяких ресурсів, на територіях, де не ведуться активні бойові дії, посівна пройде успішно. Що ж до озимих культур, то зима була достатньо сприятливою і дві третини урожаю вдасться зібрати без проблем, оскільки 66% посівів розташовані у відносно безпечних регіонах, повідомляє SEEDS.

“На територіях, де зараз не проходять активні воєнні дії, знаходиться близько 66% посівних площ усіх озимих зернових. Якщо зробити песимістичне припущення, що на територіях, де ведуться активні бойові дії, не вдасться зібрати дані культури, то українські аграрії отримають 21,8 млн тонн зернових замість 32 млн тонн”, — зазначила аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлана Литвин.

Читайте також: Третина полів в Україні може залишитися незасіяною

Згідно з даними фахівчині, внутрішнє споживання зернових в Україні становить 19 млн тонн. Тому навіть якщо не вдасться посів ярих культур, країна повністю зможе забезпечити себе з допомогою озимих.

Загалом було засіяно 6,5 млн га озимої пшениці, 1 млн га озимого ячменю та 109 тис. га озимого жита.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!