Представники ФАО ООН розповіли про допомогу українцям, постраждалим від війни

0 141

Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО) активно підтримує українських аграріїв у період боротьби з російською агресією. У Всесвітній день продовольства представники вищевказаної організації розповіли, як вже змогли допомогти аграріям України, пише SEEDS.

Таку інформацію надала прес-служба ФАО.

Всесвітній день продовольства відзначається щорічно 16 жовтня, щоб підвищити глобальну обізнаність і надихнути на дії, спрямовані на подолання голоду та забезпечення здорового харчування для всіх, не залишаючи нікого осторонь. Всесвітній день продовольства також є одним із найбільш шанованих днів у календарі ООН, на честь дня заснування Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО) у 1945 році.

Роздача насіння озимої пшениці у Дніпропетровській області, жовтень 2022.

ФАО підтримує аграрний сектор України з 2003 року, а з 2015 року організація зосередила свою діяльність на двох взаємодоповнюючих програмних підходах: надзвичайна гуманітарна допомога та розвиток сільського господарства. Після початку широкомасштабних військових дій у лютому 2022 року ФАО розширила свою діяльність в Україні з підтримки сільськогосподарського виробництва та продовольчих систем з метою захисту продовольчої безпеки постраждалих від конфлікту домогосподарств і громад по всій країні.

Активні бойові дії створюють значні додаткові ризики для функціонування аграрного сектору та продовольчої системи країни, а, отже, і для продовольчої безпеки українців. Пошкодження та руйнування критично важливого обладнання та інфраструктури в поєднанні з обмеженою доступністю та доступом до основних факторів виробництва продовжують негативно впливати на сільськогосподарське виробництво, підвищуючи ціни на продукти харчування.

«ФАО в Україні безупинно працює над захистом продовольчої безпеки людей по всій країні. Місцеві фермери та сільське населення — це герої продовольчого фронту, які надихають нас робити все можливе, щоб допомогти їм дотримуватись критичних термінів виробництва та збору врожаю», — сказав П’єр Вотьє, голова представництва ФАО в Україні.

ФАО постійно відстежує вплив триваючого конфлікту на сільськогосподарський сектор України та проводить регулярні оцінки, щоб визначити потреби постраждалих громад і покращити надання критичної та своєчасної допомоги.

«У мене двоє онуків, 12 і 18 років. У мене пенсія невелика, тому багато не можемо собі дозволити. Але завдяки багатоцільовій грошовій допомозі ФАО ми купили продукти, одяг та взуття онукам», – зазначила Галина Войтюк із села Комісарівка Дніпропетровської області.

Наразі ФАО надає багатоцільову грошову допомогу 5,2 тис. сім’ям у важко постраждалих регіонах і планує підтримати 4,2 тис. сімей ваучерами, щоб вони могли придбати сільськогосподарські ресурси та інструменти, а також будівельні матеріали для ремонту будівель для худоби для підготовки до зимового сезону, що наближається.

Читайте також: НААН разом із ЄС та ФАО реалізує проєкт для збереження національної колекції генетичних ресурсів рослин

ФАО також надає насіння озимої пшениці сільським домогосподарствам та дрібним фермерам у постраждалих від війни областях України та підтримує Міністерство аграрної політики та продовольства України у розподілі 30 тис. рукавів для зберігання зерна для забезпечення та збереження врожаю українських фермерів належним чином.

«Всесвітній день продовольства – це чудова можливість подякувати всім фермерам, які продовжують працювати над забезпеченням продовольчої безпеки місцевого населення. Ми знаємо про багато випадків у постраждалих від війни регіонах, де ланцюжки постачання були перервані, а місцеві фермери діляться молоком та іншою власно вирощеною продукцією зі своїми сусідами. Нас надихає стійкість тих фермерів, які продовжують вести свій агробізнес, а також сільських сімей, які не припиняють вирощувати продукти, необхідні для власного споживання. Сьогоднішній Всесвітній день продовольства є нагадуванням про те, що разом ми можемо вплинути на зміни та створити краще, більш стійке майбутнє для всіх, і ми вдячні за можливість підтримати відважних українців у цей важкий час», – додав П’єр Вотьє.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!