Прибутковість виробництва молока в Україні зросла майже на третину

1 217

Ті, хто не позбувся корів, за умови, що виробництвом підприємство займалося професійно, зараз не шкодують, бо Український молочний індекс продовжує рости. Протягом тільки двох місяців осені 2019 року прибутковість виробництва молока зросла на 28%, повідомив на своїй сторінці у Facebook економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

“В жовтні зростання склало 9,3% до вересня – менше, ніж зазвичай (середній показник був 11%). Можливо зростання було нижчим, ніж зазвичай, тому що показник УМІ був вже дуже високим.

Зростання УМІ відбувалося, переважно, за рахунок зниження вартості кормів, хоча й ціни на молоко продовжували зростати. Найбільше здешевлення відбулося в сегменті соняшникового шроту (понад 18% за місяць)”, – пише експерт.

Ще кілька цікавих цифр.

  • УМІ в жовтні 2019 року вже в півтора рази перевищував минулорічний.
  • УМІ в вересні 2019 був на 28,8% вищим, ніж в середньому за останні 8 років для цього місяця.
  • Накопичувально за перші десять місяців поточного року УМІ був вищим за минулорічний вже на 25,4%
  • УМІ був вищим за середній за цей період протягом останніх семи років на 16,9% і був найкращим за всю історію спостережень!

Отже, є новий рекорд”, – додає Андрій Ярмак.

“Принагідно нагадаю, що УМІ – це відношення ціни на сире молоко першого ґатунку до вартості концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах. Абсолютне значення УМІ аналізувати немає сенсу – воно ні про що не говорить, а ось динаміка УМІ дуже чітко показує зміни в прибутковості виробництва молока безвідносно інфляції та девальвації, адже ці два важливих фактори враховані в рівнянні через зміну цін кормів та молока.

При цьому, в залежності від змін в рівнях ефективності, в окремих господарствах УМІ може зростати швидше або повільніше.

Чого чекати в листопаді? За останні вісім років УМІ в листопаді, як правило, зростав. Середнє зростання складало 3,6%. Але було два роки, коли УМІ в листопаді падав. І це якраз були роки, коли цей показник в жовтні вже був дуже високим. Отже, цілком імовірно, що це може статися й в 2019 році”, – пише Андрій Ярмак.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. эвген пише

    не понимаю может живу на другой планете!? какое зростання у меня вхозяйстве осталось полтора десятка коров и дальше под нож пойдут все,если что-то не измениться… цена за литр молока в среднем на уровне 6 грн. за литр с 2014 года подорожало молоко аж на 2 грн. а корма и топливо в пять раз!!! откуда ярмак берет такие данные… бред !!! годиков через пять с такими темпами будем пить сухое молоко. нужно бороться с монополистами на рынке молока которые устанавливают свои нужные им цены и убирают конкурентов порой даже незаконным способом поэтому и имеем на входе цену 6 грн. за литр 3.4 жирности и в магазине 1.5 жирности за 30 грн.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!