Рекордний обсяг яблук експортувала Україна

0 267

Рекордно низькі ціни на яблука призвели до рекордно високих обсягів експорту продукту з України, адже за умови продажу за кордон, ціна на фрукт зростає у півтора – два рази. Загалом, у вересні цього року з України експортували більш ніж 350 тонн яблук. Це у 2,3 раза більше, ніж було у вересні минулого року, повідомляє SEEDS.

Згідно з даними аналітиків порталу EastFruit, схожа ситуація на ринку спостерігалась і в 2018 році. Утім, цього року такий великий обсяг яблук експортували лише за два тижні. Виробникам довелося затримати сезон через те, що яблука сорту “Гала” збирали на два тижні пізніше.

Крім відкладення сезону, у виробників виникали і проблеми з логістикою. Коронакриза спричинила логістичну кризу та нестачу контейнерів у всьому світі.

“Географія експорту яблука з України у вересні 2021 року була трохи вже, ніж у вересні 2018 року – товарні партії українського яблука вирушили лише до 12 країн, тоді як у 2018 році постачання здійснювалось до 15 країн світу. Звуження географії експорту можна пояснити саме затримкою початку збирання яблука. Справа в тому, що після збирання, яблуко, призначене для віддалених країн, куди продукцію поставляють у морських контейнерах, потрібно охолодити до кондиційної температури і обробити інгібітором етилену. Після цього яблуко сортується та упаковується для відвантаження. Відповідно, потрібно кілька днів, перш ніж воно зможе витримати транспортування до країн Близького Сходу, Азії чи Африки”, – пише EastFruit.

Цього року очікується подальше зростання обсягів та розширення географії експорту яблук з України

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!