Комбайн для збору ожини планує придбати фермер із Запоріжжя

0 537

Умови у Мелітопольському районі Запорізької області добре підходять не лише для вирощування черешневих садів, а й для закладання плантацій ожини. Це доводить діяльність компанії “Магістр лайф”, яка найближчим часом планує подвоїти площі під ягодою, повідомляє SEEDS.

Загалом підприємство обробляє 300 гектарів землі. Компанія вирощує зернові культури, 70 гектарів черешні та 17 гектарів ожини. Ягідники заклали у 2017 році, пише AgroTimes. Продукція “Магістр лайф” орієнтована на переробку та експорт. Ожина продається доволі успішно.

“Під ожиною маємо 17 га, але найближчим часом плануємо ці площі подвоїти. За кілька років вирощування ми переконалися, що ожині доволі затишно на наших землях, а нас влаштовує врожай, який вона дає. Наразі збираємо з гектара 10–12 т, або понад 4 кг плодів із куща. За сприятливих умов і грамотної агрономії від кущів, старших за чотири роки, можна взяти до 18–20 т/га, інакше рахуючи, по 6–7 кг з куща, що для ожини — доволі непоганий показник”, – зазначає директор та співвласник господарства Іслам Гварамадзе.

Після збільшення площі ягідників на підприємстві планують закупити нове обладнання – комбайн для збору ожини та холодильники.

Читайте також: Ожина – ягода оригінальна і дає гарну фінансову віддачу

Інше українське господарство “BerryMore Active” (Дніпропетровська область) до 2025 року планує розширити площі під ожиною до 85 гектарів. У компанії вважають ягоду цікавим напрямком, адже тут менша конкуренція, ніж у секторі малини та лохини, ожина оригінальна, дає гарну фінансову віддачу.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!