Різкого зростання цін на соціально значущі продукти не буде

0 301

Попри важку безпекову ситуацію в країні та девальвацію гривні, істотного зростання цін на соціально значущі продукти не спостерігається, запевняє перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

Справа в тому, що Україна має значні внутрішні запаси певної групи продуктів (зернових, олії та ін), ціни на частину продуктів першої необхідності регулює держава, також регулюються і обсяги експорту. Так, наразі заборонений продаж за кордон частини сільськогосподарських товарів, наприклад гречки, пише SEEDS.

“На базові продукти, які критичні для внутрішнього продовольчого споживання, немає вільного експорту – вони експортуються виключно через видачу ліцензій. Тобто щоразу розглядається звернення експортера – відтак Мінагрополітики оцінює, чи експорт цієї продукції не зашкодить внутрішньому споживачу. Крім того, на харчові продукти, які мають істотну соціальну значущість, – цукор, крупи, борошно, соняшникова олія – здійснюється регулювання цін. Тож наразі підстав для критичного зростання вартості продуктів у масштабах країни немає”, – говорить Тарас Висоцький.

Утім він не виключає можливості тимчасового подорожчання продуктів харчування у окремих районах, де ведуться бойові дії чи порушені логістичні зв’язки.

“Десь може виникнути тимчасовий дефіцит через бомбардування чи зрив логістичних ланцюгів, але в цілому передумов немає”, – зазначає заступник міністра.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!