Різнокольоровий батат вирощує фермер на Львівщині

0 1 053

Батат — порівняно нова культура для України. Великих промислових насаджень цих кореневих бульб немає, а загальна площа плантацій в країні складає близько 100 гектарів. Утім, деякі ферми активно цікавляться культурою та експериментують з нею. Наприклад, власник невеликого господарства на Львівщині Іван Павліш вирощує батат трьох кольорів, повідомляє SEEDS.

Ветеран АТО, юрист та, за сумісництвом, фермер обробляє 40 гектарів землі. Батат вирощує на площі 30 соток, пише agronews.ua. Вперше посадив культуру минулого року. Тоді площа ділянки складала 20 соток. Торік Іван замовляв саджанці батату з Херсонщини, а цього року вже виростив сам.

Читайте також: Вирощування батату набуває популярності серед українських фермерів

Продавав продукт фермер через соціальні мережі. За словами Івана Павліша, попит на батат перевищує пропозицію — він швидко продає весь урожай. Найбільше цікавляться культурою прихильники здорового харчування, вегани, люди, у яких є маленькі діти.

Фермер вирощує фіолетовий, кремовий та помаранчевий батат.

“Помаранчевий — топовий сорт у всьому світі. Він оптимально солодкий, ніжний за текстурою, його легко різати та готувати. Фіолетовий — не поступається за смаковими характеристиками, більш солодкий та насичений. Колір його яскравий. Кремовий — дуже схожий на картоплю, але солодший і корисніший”, — розповідає Іван.

Цьогоріч погодні умови були не надто сприятливими для культури, утім досвід допоміг фермеру зберегти урожай.

“Літо виявилося прохолодним, тому більшість часу він був під агроволокном. Але я вже мав досвід вирощування цієї культури, тому врожай отримав кращий”, — зазначив Іван Павліш.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!