Серед ягідних та овочевих господарств України зріс попит на послуги агродронів

0 149

За останні 5 років дрони для українських агровиробників перетворилися на ефективний інструмент з внесення засобів захисту рослин (ЗЗР). Популярність технології зростає рік у рік завдяки економічності, ефективності та екологічності, пише SEEDS.

Дрони-обприскувачі впевнено зайняли свою нішу на польових культурах. У 2021-2022 роках ними оброблено понад 2,2 млн га. Зростає попит на послуги агродронів  і серед ягідних та овочевих господарств.

Один з лідерів європейського ринку агродронів компанія DroneUA активно тестує можливості дронів для овочівництва та садівництва, повідомляє міжнародна аналітична платформа EastFruit.

«Ці дрони мають широкий спектр застосування, тобто, використовуються для внесення ЗЗР, а також насіннєвого матеріалу і гранульованих добрив. Основними перевагами використання дронів-обприскувачів є економія води до 95%, палива – до 90%, засобів захисту рослин – до 30%», – розповів Сергій Гурзенков, оператор безпілотних літальних апаратів групи компаній DroneUA.

Крім цього використання дронів більш екологічне – знижує шкідливі викиди та використання ЗЗР. Завдяки дронам не з’являються технологічні колії та не пошкоджуються високі рослини. Також важливим фактором є мобільність – за добу бригада може переміститись на 1000 км.На прикладі господарства, що спеціалізується на вирощуванні лохини із загальною площею насаджень в 130 га, додатковий прямий економічний ефект від проведення операцій агродронами за один сезон становив понад 6 млн грн ($160 тис. доларів).

Загальна економія ресурсів, до якої включене пальне, логістика води, кількість робочих змін, становить понад 85% порівняно з традиційним підходом до захисту рослин.

Читайте також: Через підрив Каховської ГЕС центр овочівництва в Україні може зміститися

Рівномірне та оперативне внесення речовин забезпечує збільшення не менше ніж у 3% урожаю та підвищення якості ягід, що відбивається на вищій ціні. У результаті дає значний приріст виручки підприємства за одночасної економії ресурсів.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!