Серіал “Чорнобиль” і Трамп підклали жирну свиню експорту української агропродукції

0 434

Славнозвісний телевізійний міні-серіал “Чорнобиль”, створений американським телеканалом HBO спільно з британською телемережею Sky, неабияк підмочив репутацію української агропродукції. Від постачальників продуктів з України почали вимагати сертифікати про радіаційну безпеку.

І це ще далеко не все – додав солі в киплячий узвар імпічмент Дональда Трампа за підсумками його розмови з президентом України Володимиром Зеленським. Про це в ексклюзивному коментарі для SEEDS розповів економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

“У цьому році були два глобальних фактори, які дуже негативно вплинули на український аграрний експорт і просування нашої продукції в світі. Перший фактор – це вихід серіалу ” Чорнобиль” на HBO.

В результаті всі одразу зацікавилися, де ж цей Чорнобиль і навіть країни Південно-Східної Азії почали вимагати від постачальників продовольства України сертифікати про радіаційну безпеку, не кажучи вже про величезні іміджеві втрати і зниження рівня довіри в цілому”, – зазначив Андрій Ярмак.

“Другий фактор – це імпічмент Трампа за підсумками його розмови з Президентом України Зеленським. Ця розмова детально вивчалась всіма, про неї постійно говорили на всіх каналах всіх країн, і там самими часто вживаними словами, були слова “Україна” і “корупція”.

Навіть якщо ми не маємо до цього відношення, це не додало нам репутації. Більше того – ми зіштовхнулися з тим, що організувати візити для українських компаній на підприємства в США стало набагато складніше, як і домовитися про зустрічі з потенційними імпортерами. Це негативний імідж і це ті події, на які ми аж ніяк не могли вплинути”, – підсумував економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

 

Людмила КАЛИТА SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!