Щасливі корови і нові стандарти молока: 200 українських фермерів пройшли навчання за підтримки Швейцарії

0 142

Виявляється, щоб ваш молочний бізнес був успішним, потрібно, щоб корівки були щасливими. Звичайно є ще багато аспектів, які потрібно врахувати – це й особливості раціону, догляду, доїння та ін. Утім, навіть маленька ферма може стати успішною, варто лише докласти достатньо зусиль. Ну і, звичайно, не варто зупинятись на досягнутому, потрібно постійно навчатись і вдосконалюватись, пише SEEDS.

Протягом червня команда проєкту «Сімейні молочні ферми» проводила навчання малих виробників молока за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України».

Навчання проводилося в онлайн-режимі та складалося з 4 модулів:

  • організація виробництва молока в дрібнотоварних господарствах;
  • гігієна утримання тварин;
  • вплив годівлі на якість молока;
  • доїння, зберігання та транспортування молока.

Крім цього, двічі були організовані виїзди на сімейні молочні ферми – це ферма «Юнікасоль» (с. Буща) та ферма «Відродження» (с. Стара Мощаниця).

Під час онлайн-семінарів піднімалися такі важливі питання, як скласти робочий день щасливої корови, які нові стандарти молока, які фактори впливають на вміст жиру та білка в молоці, підтримка гігієни доїльного та молочного обладнання, вимоги до приміщень для зберігання молока тощо.

На участь в навчанні зареєструвалися 285 осіб та ще 35 осіб взяли участь в демонстраційних показах сімейних молочних ферм. Географія учасників охоплює практично всю Україну. Це зокрема: Рівненська, Запорізька, Київська, Хмельницька, Львівська, Вінницька, Тернопільська області.

Діяльність проводиться за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія), www.qftp.org.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!