Ситуація з насадженнями непогана: як працюють українські садівники під час війни?

0 198

Кожен український аграрій мав плани на новий сезон – хтось збирався вийти на експорт, хтось – закласти новий сад. Утім війна змусила переглянути всі задуми, а в когось взагалі забрала можливість господарювати. Цього року більшість українських садівників та ягідників орієнтуватимуться переважно на український ринок і, схоже, в деяких нішах мова йтиме вже не про кондиційний товар високої якості, а про саму наявність такого товару і самозабезпечення України фруктами та ягодами, пише SEEDS.

Війна стала на заваді й для розвитку садівникам Черкащини. Наприклад, керівництво ТОВ “Уманська фруктова компанія” цього року планувала придбати обладнання для сортування черешні, щоб постачати продукт до мережевих супермаркетів. Утім, поки що цей план втілити неможливо, тому підприємство у новому сезоні буде співпрацювати з приватними оптовими закупівельниками.

“Поточні проблеми у нас пов’язані з нестачею обігових коштів. Ми намагатимемося цього року оптимізувати використання добрив та засобів захисту через підвищення цін на них. Наше головне завдання цього року: отримання врожаю з мінімальними витратами, якісний догляд за садом та збереження нашої команди.Цього року 10 гектарів нашого саду вийде на повне плодоношення. Тому сподіваємось отримати від 8 до 12 кг якісної черешні з дерева. Головне завдання — запобігти розтріскуванню черешні для збереження її товарної якості. Також хотілося б, щоб нас оминули заморозки та цей сезон не був дощовим, і ми не зіткнулися з проблемою сірої гнилі та розтріскування”, – зазначила керівниця проєкту ТОВ “Уманська фруктова компанія” Оксана Гордій у коментарі для  AgroTimes.

Пані Оксана також розповіла, що бомбардування не оминули сади компанії. Кілька дерев були знищені, щоб розмінувати насадження на ділянці працювали сапери. Утім, підприємство продовжує працювати та активно готується до нового сезону. За словами Оксани Гордій, ситуація з насадженнями наразі непогана.

“Наше головне завдання цього року: отримання врожаю з мінімальними витратами, якісний догляд за садом та збереження нашої команди”, – говорить керівниця проєкту.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!