Стало відомо з якої причини цьогоріч зросте вартість хлібу в Україні

0 587

Кризова ситуація на ринку добрив вплине як на подальшу якість і ціну хліба, так і на продовольчий сектор загалом.

Про це зазначив голова Союзу українського селянства Іван Томич у коментарі УНІАН.

“У складі міндобрив, особливо азотних, головна частка – газ. І його ціна, відповідно, переноситься у вартість добрив. Азотні добрива минулого року коштували 7-8 тисяч, сьогодні – близько 27 тисяч. І сільгоспвиробники, окрім крупних латифундій, будуть їх вносити мало або й зовсім не будуть. Особливо це стосується пшениці”, – підкреслив експерт.

За його словами, криза на ринку мінеральних добрив відобразиться на посівах і врожайності пшениці, а також – на якості та ціні хліба.

“Всі витрати йдуть у хліб не сьогоднішній, а той, що буде осінню. Цей хліб буде малоякісним, бо як не дати азоту, то це все одно, що маленькій дитині не дати молока”, – наголосив Томич.

Він додав, що ситуація на ринку мінеральних добрив є загрозливою для продовольчого сектору загалом.

“Пшениця для хліба і булочок – це одна частина. А ще пшениця, ячмінь, кукурудза – це корм для тварин. Якщо вони будуть ще дорожчими, то будуть зупинятись підприємства по виробництву тваринницької продукції”, – зазначив експерт.

Як раніше повідомляв SEEDS, ціни на хлібобулочні вироби в Україні вже до вересня наступного року можуть зрости аж на 35%.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!