СТОП Фальсифікат: майже всі зразки меду відібраного в рамках проєкту не пройшли перевірку

0 2 090

Медіапроєкт “СТОП Фальсифікат” дав перші, на жаль,  невтішні результати – із 29 зразків меду, відібраних групами експертів та журналістів на ринках, ярмарках і в супермаркетах 22 не пройшли перевірку. Про це написав Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, на своїй сторінці у Facebook.

“В рамках масштабного медіапроєкту “СТОП Фальсифікат” надійшли результати лабораторної перевірки 29 зразків меду, відібраних групами експертів та журналістів на ринках, ярмарках і в супермаркетах.

Зразки перевірялися на фізико-хімічні та якісні показники, вміст антибіотиків, цукрових сиропів, інших домішок та пилковий аналіз. Ми розкодували зразки та озвучили результати дослідження”, – пише заступник  міністра розвитку економіки.

“Із 29 зразків – 22 не пройшли перевірку, серед яких 5 зразків містять антибіотик, 12 – цукрові сиропи, також більшість зразків не відповідають заявленому сорту меду. Разом з тим, 7 зразків – є повністю натуральним медом та відповідають усім критеріям якості.

Перевірка меду є продовженням розпочатої ініціативи по боротьбі з фальсифікатом, і я дякую громадськості за підтримку в реалізації цього проєкту. Дивлячись на результати ми бачимо, що критичних загроз для людей не має. Проте, деякі із зразків показали вміст антибіотиків”, – підкреслив Тарас Висоцький.

“Тут не має масового характеру, але держава візьме це під свій контроль. Інший фактор – введення в оману споживачів з точки зору того, що вони купують. Ми будемо збиратися з профільними асоціаціями та спільно напрацьовувати заходи по боротьбі з фальсифікатом, щоб добросовісні виробники могли розвиватися, а споживачі отримували безпечну продукцію

Крім того, у березні планується реєстрація законопроекту, яким буде визначено термін “фальсифікат”, а також заходи, які може застосовувати контролюючий орган”, – додає заступник міністра розвитку економіки.

 

SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!