“Сухий порт” для українських аграріїв створять у Польщі

0 372

Виходи з українських портів заблоковані російськими військовими. Наразі уряд шукає альтернативні логістичні шляхи для експорту української продукції. Зокрема, розглядається транспортування товарів до Румунії з подальшим відправленням з порту міста Констанца. Також однією з найбільш важливих транзитних країн є Польша. Уряд країни заявив про будівництво “сухого порту” для українського експорту, повідомляє SEEDS.

“Польща наразі працює над створенням “Сухого порту” на кордоні, з метою збільшення пропускної спроможності перевезень для експорту української агропродукції, зокрема до третіх країн”, – зазначив міністр сільського господарства та розвитку сільських територій Республіки Польща Генрік Ковальчик під час онлайн-зустрічі з міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським.

Пан Сольський подякував польським колегам за всебічну підтримку у налагоджені транзиту української агропродукції до країн ЄС.

Також політики обговорили умови взаємної сертифікації продукції тваринного походження на ринки обох країн, та процес нотифікацій по експортним вантажам, задля пришвидшення проходження відповідних процедур на кордоні та транспортування, повідомили у Мінагрополітики.

Читайте також: Кукурудзу та олію тепер можна експортувати без ліцензії

“Питання, які турбують всіх — посівна, а також не менш важливе завдання — налагодження логістики експорту зерна. Тому що це дуже великі обсяги. В Україні існують запаси зерна, які були передбачені на експорт — у грошовому еквіваленті це складає близько 7,5 млрд доларів. Порти обмежили. Раніше ми в місяць вивозили 4-5 млн тонн сільськогосподарської продукції, зерна, продуктів переробки через порти. Зараз — лише декілька тисяч тонн через західні кордони. Дуже важливо це налагодити. Очевидно, відмінусувавши ті запаси, які потрібні країні”, – зазначив міністр.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!