Збитки від війни: в Україні знищено 6 зерносховищ

0 674

Від обстрілу російських окупантів постраждали сотні інфраструктурних об’єктів. Якщо говорити про аграрну галузь, то крім ферм та полів знищено 6 зерносховищ. Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький під час марафону UAразом, пише SEEDS.

Попри це в Україні залишилось достатньо запасів зернових не лише для внутрішнього споживання, але й для експорту. Надходження експортної виручки важливе для роботи аграріїв у новому сезоні та для країни в цілому. Саме тому міністерство наразі працює над пошуком альтернатив експорту через порти.

“Із точки зору всього обʼєму споживання є втрати, але не критично. У нас більш ніж достатньо продовольства на стоках всередині країни – це більше, ніж ми потребуємо для річного споживання. Разом з тим аграріям потрібен виторг для того, щоб продовжити посівну, потрібно реалізовувати продукт, щоб годувати тварин і підтримувати сектор”, – зазначив Тарас Висоцький.

Читайте також: “Сухий порт” для українських аграріїв створять у Польщі

Варто зазначити, що 90 % експорту відбувалося через порти Одеси і Миколаєва. Наразі триває переорієнтування на експорт залізничним транспортом.

“Залізничними шляхами експортували в лютому 150 тис. тонн сільськогосподарської продукції, в березні – 300 тис. тонн. У потенціалі можна досягнути 1,5 млн тонн. Є аналіз всіх пунктів, працюємо, щоб використати всі можливості”, – говорить урядовець.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!