Таджицькі ягідники зацікавились Україною як трансфером до країн ЄС

0 478

Україна цікава для виробників плодів і ягід Таджикистану, Узбекистану та інших країн Центральної Азії з точки зору доступу на ринок Європейського союзу. Про це на Міжнародному форумі “S-FRUIT TRANSFORMATION 2020” розповіла представник проекту “ECTAP” (Таджикистан) Шахла Атабаева.

“Від України набагато ближче до зони ЄС. У наших підприємців вже був досвід експорту на європейський ринок. При цьому нам складно конкурувати з тими ж турецькими виробниками, які постачають великі обсяги продукції”, – говорить експерт.

Також вона зазначила, що в плані експорту в ЄС є бажання зробити акцент на wild продукції – шовковицю, абрикосах. Великим плюсом стане наявність органічного сертифікату.

“У нас йде диверсифікація виробництва і немає індустріально спрямованого одного виду продукції. Одним з проривів було включення в стандарти якості такого сорту як абрикос центрально-азіатський”, – говорить Шахла Атабаева.

Також вона зазначила, що низка країн Центральної Азії спрощують свою систему експорту продукції категорії “фреш”.

“Звичайний фермер з Узбекистану – без реєстрації, без акредитива, без банківського рахунку, без страховки – має право на експорт свіжої продукції. Його товар може навіть не підлягати митному огляду, – розповідає експерт. – Звичайно, фітосанітарні сертифікати та інші необхідні документи повинні бути. Але в цілому цей метод допоміг скоротити час доставки товару від виробника до постачальника та істотно наростити обсяги експорту”.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією  AgroPortal

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!