Тисячі тонн черешні гниють в садах Мелітополя

0 711

Хоча Мелітопольська черешня стала брендом в Україні, погано налагоджена логістика, відсутність відповідних технологій та несприятлива погода призвели до того, що велика частина врожаю цього року залишилась незібраною, повідомляє SEEDS.

Директор компанії “Ольвія” Анатолій Тиховод говорить, що місцеві ринки у Запорізькій області переповнені черешнею, а постачання в інші регіони налагоджено погано. Через це в супермаркетах продають турецьку черешню за ціною більш ніж 50 грн за кілограм.

За словами Анатолія Тиховода, коли з садів черешню реалізували по 12 грн за кілограм, у Києві можна було б продавати її по 30 гривень, але сьогоднішні умови на ринку не дозволяють робити це.

Реалізувати черешню не вдається й через пошкодження, говорить Володимир Сенін, керівник Мелітопольської дослідної станції садівництва Національної академії аграрних наук України. Щоб захиститися від цього, необхідно інвестувати у відповідні технології.

“Потрібен захист від дощу за допомогою спеціальної плівки, яка натягується на дроти над деревами й захист за допомогою сітки від граду та птахів. Тому, я вважаю, що більш заможні виробники черешні, а такі є в Мелітопольському районі, врахують цьогорічні збитки й займуться вдосконаленням технологій”, – зазначає Володимир Сенін.

За його словами, на Мелітопольщині цього року втрачено 7-8 тис. тонн черешні – майже половину всього урожаю.

SEEDS.org.ua за матеріалами Суспільне Запоріжжя

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!