Третє місце в світі займає Україна за обсягами виробництва смородини та вишні

0 412

В Україні зростають обсяги виробництва ягід та кісточкових. За деякими позиціями у цьому сегменті країна навіть займає провідне місце на світовому ринку. Так, за обсягами виробництва вишні та смородини ми – на третьому місці у світі, повідомляє SEEDS.

Коли йдеться про вишню, тут Україну випереджають Росія та Туреччина, а коли йдеться про смородину – Росія та Польща. Що ж до ситуації з іншими плодово-ягідними культурами, то за обсягами виробництва малини Україна займає сьоме місце у світі. Лідери в цій категорії – Росія, Мексика та Сербія. А за обсягами виробництва черешні – ми на дев’ятому місці у світі. Тут світове лідерство належить Туреччині, США та Чилі.

У списку світових виробників лохини Україна на тринадцятому місці, а серед переліку найбільших виробників суниці садової – на двадцятому.

Більш сильні позиції країна займає, коли йдеться про виробництво традиційних культур.

“Для деяких ягід високе місце України в рейтингу найбільших країн-виробників обумовлене територіальною приналежністю та традиціям. В першу чергу це стосується смородини та вишні. Однак навіть для ягід зі світовим визнанням (полуниця, лохина) Україна впевнено займає вагоме місце в світовому виробництві”, – зазначила Світлана Литвин, аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!