У підсобному господарстві виправної колонії на Житомирщині стався спалах АЧС

0 517

Спалах африканської чуми свиней виявили на підсобному господарстві Житомирської виправної колонії №4. У колонії для власних потреб, на випадок перебоїв з постачанням м’ясної продукції, вигодовувалося 95 свиней.

Про це повідомляє times.zt.ua.

Наразі в установі працює група швидкого реагування. Фахівці з’ясовують епізоотичну ситуацію і та проводять епізоотичне розслідування щодо встановлення причин загибелі тварин, джерел і шляхів можливого занесення збудника африканської чуми свиней (АЧС). Вживаються заходи по недопущенню поширення збудника хвороби за межі колонії.

Діагноз африканська чума свиней (АЧС) був встановлений Житомирською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби, куди попередньо відправили відібраний біологічний матеріал.

З цієї причини сьогодні у Житомирській міській раді зібралась на термінове засідання позачергова  міська надзвичайна протиепізоотична комісія., За рішенням комісії все поголів’я свиней на території колонії мають умертвити безкровним методом,  спалити та захоронити залишки трупів  в місці їх виявлення,а місце спалення обробити хлорним вапном.

Окрім того, на території виявлення спалаху АЧС вирішено встановити 40-денний  карантин.

Як раніше повідомляв SEEDS, два трупи диких кабанів знайшли на території мисливського господарства в Обухівському районі Київської області. Через це посадовці місцевої райдержадміністрації були вимушені утворити зони захисту та нагляду.

Як зазначили в Обухівській РДА, ситуація потрапляє під класифікацію надзвичайних, пов’язаних з епізоотією. Щоб взяти розповсюдження африканської чуми свиней під контроль 2 лютого посадовці провели засідання надзвичайної комісії при райдержадміністрації.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!