У південних областях будуть пересівати озимі

0 216

Попри всі досягнення аграрної науки, фермери значною мірою залишаються залежними від примх погоди. Зміни клімату лише посилюють цей вплив. Лише м’яка зима може врятувати посіви озимих у південних регіонах України, вважає директор компанії “Альфа-Агро” Ігор Брагінець. Недостатня кількість опадів уповільнює розвиток рослин, тому навесні в цих областях можливе масове пересівання озимих, повідомляє SEEDS.

Справа у тому, що через суху осінь посіви озимих не встигли достатньо розвинутись.

“Велика небезпека цих незначних опадів у тому, що їх достатньо для проростання зерна, але недостатньо для нормального розвитку рослин. Тож озимі сходять, а потім ослаблені дефіцитом вологи гинуть. Набагато краще, щоб зерно лежало в сухому ґрунті й чекало нормального дощу”. _ зазначив Ігор Брагінець у коментарі для AgroTimes.

Врятувати фермерів півдня може не лише тепла зима. Наприклад для частини полів “Альфа-Агро” застосовували зрошування. Там озимі розвинулися швидше, і загроз для них значно менше.

Читайте також: Вегетація озимих на більшості території України припинилася

“Посіви перебувають у доброму стані і вже почали кущитись. Тут здійснювали полив перед сівбою озимих, а потім після отримання сходів. А ті ділянки, які не зрошувалися, істотно відстають у розвитку – нині у фазі 2-3 листка”, – говорить Ігор Брагінець.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!