У відкритому саду Закарпаття стартував самозбір яблук

0 593

На Закарпатті у відкритому саду Степана Паладі вже четвертий рік поспіль проходить самозбір яблук. Збирати врожай можуть усі охочі, обравши той сорт, який сподобався найбільше.

“Пропонуємо самозбір яблук, щоб люди могли приїхати, провести гарно час, трохи фізично порухатися. Зібрати яблук. Побачити, в яких умовах вони ростуть. Звідки яблуко взагалі береться. Ну і зібрати ті сорти, які їм подобаються.

Цього року менше людей через карантин. Але минулого року були і школи цілими автобусами, екскурсії проводились”, — розповів комерційний директор відкритого саду Степан Паладі.


Ужгородка Маріанна Муралевич прийшла назбирати яблук, щоб не купувати на ринку. Від такої ініціативи в захваті. Каже: дізналися про неї з мережі Facebook, вирішили доєднатися.

“Для мене це не просто збір яблук. Це цікавий процес. Це ми плануємо на два тижні такий маленький запас діткам у школу і щодня для постійного вживання. Використовуємо також для пирогів, полюбляємо свіжі соки”, — розповіла жінка.

З Іршавщини разом із родиною приїхала Людмила Пилипко. Розповіла: назбирали три мішки яблук. Впоралися за годину.

“Ти бачиш яблуко, яке ти хочеш зірвати, — сказала Людмила. — Ніхто не ходить, за руку не водить: можна тільки тут рвати, а там не рвіть. Їжте скільки хочете, рвіть скільки хочете. Хочете: збирайте із землі або лізьте. От драбинку дали. От нема того, коли думаєш, що або сухе купиш на базарі, або не смачне. А тут куштуєш, подобається – рвеш. Це дуже класно”

Усі охочі можуть прийти й зібрати яблука. За них мають заплатити. У відкритому саду, за словами Степана Паладі, представлені близько 20 сортів яблук, як літніх, осінніх, так і осінньо-зимових. Збір останніх розпочнеться з жовтня.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Суспільне Закарпаття

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!