Україна входить до трійки європейських країн, які можуть вирощувати преміальне яблуко

0 722

На сьогоднішній день наша країна входить в число трьох європейських країн, які можуть вирощувати преміальне яблуко. Про це заявив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час виступу на міжнародній конференції “Яблучний бізнес України-2019”, яка розпочала свою роботу сьогодні в місті Дніпро.

За словами фахівця ринку, зараз Україна посідає третє місце за обсягами поставок яблука на ринки Сінгапуру та Малайзії після Італії та Франції. “Але Україна має навіть певні переваги перед цими країнами в можливості вирощування преміальних яблук”, – зазначив Андрій Ярмак.

На думку економіста ФАО, до таких переваг слід віднести меншу кількість опадів в Україні, що забезпечує скорочення використання засобів захисту, а, отже, українське яблуко більш “чисте”, а також більш помітні коливання “ніч-день”, що дає кращу забарвлення яблука за умови використання сучасних сортів.

До переваг українських виробників Андрій Ярмак також відніс і менші витрати на робочу силу, ніж в країнах ЄС.

“Коли ми визначили перспективними ринками для українського яблука країни Південно-Східної Азії, то деякі нам говорили, що яблуко туди просто не доїде. Але ті, хто не розуміє в яблуці, мабуть не знає, що вже багато десятків років на ці ринки збуту продають яблуко Чилі, США та інші віддалені країни.

До речі, Чилі взагалі для нас є прикладом, адже ця країна продає свою плодоовочеву продукцію на ринки, які знаходяться на відстані 7-10 тис. км.

Користуючись моделями, які існують в цій країні, а також моментами, пов’язаними з унікальністю нашої продукції, ми змогли зробити досить істотний прорив.

Коли я кажу “Ми”, то я маю на увазі галузь і її лідерів – ті компанії, які повірили в те, що дійсно українське яблуко може експортуватися в Південно-Східну Азію. Саме завдяки цим компаніям ми побачили, що це дійсно можливо, і зараз всі учасники українського ринку зацікавлені в експорті”, – зазначив економіст ФАО.

 

SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!