Україна пропонує створити Організацію країн-експортерів зерна: що це означає?

0 89

Наразі влада країни активно шукає шляхи активізації та оптимізації умов аграрного експорту. Днями уряд України звернувся до представників країн ЄС та інших міжнародних партнерів з пропозицією створити Організацію країн-експортерів зерна. Це об’єднання має стати своєрідним “ОПЕК для зернових” та дозволити партнерам регулювати ситуацію на міжнародному ринку, повідомляє SEEDS.

“Ми хочемо, щоб основні світові експортери зернових – США, Канада, Бразилія, Аргентина, Україна, ЄС – об’єдналися для захисту власних інтересів на світовому ринку”, – заявив радник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич в ефірі національного телемарафону.Така співпраця буде вигідна, як для України, так і для інших країн-учасниць організації.

“Іноді виникають ситуації, коли, наприклад, Україна експортує дуже багато зернових, але до неї діють певні загороджувальні заходи на імпорт продуктів переробки. У таких умовах країни Організації країн-експортерів зерна могли б відповідати недружнім заходам заборони імпорту спільно. І якщо члену Організації забороняли б імпорт у певну країну, це вважалось би порушенням інтересів усіх”, – зазначає Маркіян Дмитрасевич.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!