Українці їдять найбільше кабачків та гарбузів у світі

0 315

33 кілограми – стільки в середньому українець споживає кабачків та гарбузів на рік. Смажені кабачки, кабачкова ікра, гарбузова каша, запечений гарбуз, насіння – це далеко не повний перелік смаколиків, які готують з цих продуктів в Україні. Варто зазначити, що попит на гарбузи та кабачки задовольняється переважно пропозицією внутрішнього ринку, повідомляє SEEDS.

Також достатньо часто споживають кабачки та гарбузи жителі Алжиру – у середньому по 10,4 кілограма на рік. На третьому місці Італія – 9,7 кілограма на рік.

Минулого року обсяги світового експорту у натуральному еквіваленті зменшились на 4,2% до 1,5 млн тонн, повідомляє AgroTimes з посиланням на звіт IndexBox. Проте ціна на кабачки та гарбузи на міжнародному ринку зросла, тому у вартісному вираженні експорт зріс на 14,8% – до 1,6 млрд доларів.

Найбільшими світовими імпортерами таких продуктів у 2020 році стали Сполучені Штати. Країна закупила 555 тис. тон гарбузів та кабачків, а це 37% від світового імпорту. На другому місці Франція (168 тис. тонн, або 11%). Третю позицію займає Німеччина, яка імпортує 8,3% світового обсягу продажів кабачків та гарбузів.

Найбільший ринок такої продукції у Китаї. Минулого року його загальний обсяг склав 6,6 млрд доларів. У Індії обсяги торгівлі кабачками та гарбузами склали 5 млрд доларів, а в США – 1,2 млрд. Разом ці країни займають більш ніж половину частки ринку (51%). Ще 18% ринку це сукупність країн: Бангладеш, Італія, Україна, Туреччина, Індонезія, Алжир та Росія. На решту країн світу припадає менше третини (31%) торгівлі кабачками та гарбузами.


  • Як зміниться ринок їжі у найближчі роки?
  • Які українські суперфуди наразі популярні на внутрішньому та зовнішньому ринках?
  • Які технології допомагають українським компаніям виходити на нові ринки і створювати унікальні продукти?

 💡 Про це все ви можете дізнатися 27 жовтня під час Міжнародної конференції: «From Local to Global: суперфуди, технології, ринки» з циклу Збільшення прибутків агробізнесу. Організатором виступає агромедіа-агенція SAPIENZA за підтримки Київського контрактового ярмарку. Місце зустрічі: м. Київ, Міжнародний виставковий центр (Броварський проспект 15), виставка “AgroComplex 2021”. Початок о 12:00.

Відвідування безкоштовно за умови попередньої реєстрації. Зареєструватися можна тут

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!