Українці продали вже 25,6 тис. гектарів землі

0 58

Минуло два місяці з моменту старту функціонування ринку землі в Україні. За цей час було продано майже 11,5 тис. ділянок сільськогосподарського призначення. Загальна площа проданої землі склала 25,6 тис. гектарів, повідомляє SEEDS.

“Станом на 1 вересня укладено 11 499 угод в рамках ринку землі. Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 4836 нотаріуси. Всього заяв – 5431 , із них погоджено 4797, в черзі на розгляд – 9, відмову отримали 629. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі”, – зазначають Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Найбільше угод укладено в Київській (1314 ділянок), Полтавській (1143) та Сумській (991) областях.

Попри повільний розвиток ринку землі, торгівля ділянками прискорюється. За словами заступника Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тараса Дзьоби, площа земель, щодо яких зареєстровано правочини в рамках ринку землі, в серпні майже в три рази більша, ніж у липні: 17,3 тис. гектарів проти 6 тис. гектарів.

Читайте також: Закон про агрострахування: що потрібно знати фермерам?

“Ми бачимо тенденцію до збільшення угод купівлі-продажу майже в три рази. Можна сказати, що рівень довіри людей до земельної реформи збільшився. На сьогодні середня кількість угод в день становить близько 200, середній розмір земельної ділянки коливається у межах 2 гектарів. Всього наразі налічується близько 11 тисяч угод”, – зазначив заступник міністра.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!