Закон про агрострахування: що потрібно знати фермерам?

0 148

Верховна Рада ухвалила оновлений закон про агротрахування. Його також вже підписав президент. Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою”. Нова норма встановлює розмір часткового відшкодування страхових платежів з боку держави у розмірі до 60%. Також збільшено ставку податку на дохід за договорами страхування сільськогосподарської продукції на 0,5 відсоткових пункти, повідомляє SEEDS.

Наскільки досконалою є нова норма, та що він принципово змінює в українському АПК, адже застрахувати врожай можна було і раніше, розповіла Тетяна Грищенко, депутат Верховної Ради, учасниця міжфракційного об’єднання Депутатська аграрна рада (ДАР).

“Наразі, Закон не так давно прийнятий, його ефективність покаже час. На сьогодні, сільськогосподарські товаровиробники, які бажають отримати державну допомогу, значно обмежені у виборі контрагента і вибір зводиться лише до страховиків, які мають нижчий від середнього рівень виплат. Норми Закону змінюють це та полегшують доступ агроворибників до страхових послуг, в тому числі державних. Удосконалюється механізм надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам для страхування сільськогосподарської продукції, запроваджується належне інформаційне забезпечення страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою”, – зазначає Тетяна Грищенко.

Нагадаємо, з початку липня, коли в Україні офіційно відкрився ринок земель сільськогосподарського призначення, було продано більш ніж 11 тис. ділянок. Загальна площа проданих паїв наразі становить 24083 гектара.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!