Українська зернова асоціація прогнозує суттєве зниження урожаю цього року

0 304

Представники Української зернової асоціації вважають, що цього року показники рівня врожайності в нашій країні суттєво знизяться. Таку думку вони аргументують тим, що через повномасштабне вторгнення росії аграрії зіткнулися з об’єктивними перешкодами для збору урожаю на замінованих, окупованих площах та знищених посівах, пише SEEDS.

Спеціалісти вважають, що цього року українським фермерам вдасться зібрати до 64,5 млн т урожаю. До слова, раніше експерти прогнозували урожайність на рівні 69,4 млн т.

При цьому представники УЗА позитивно оцінюють шанси України на реалізації експорту сільськогосподарської продукції. «Експорт з України за цих умов 2022/2023 маркетинговому році все ж може скласти 32,8 млн т за умови збереження морського шляху експорту та розширення пропускної здатності переходів на кордонах України. При цьому, при перехідних залишках на початку сезону в 26 млн т зернових та олійних, в 2022/2023 МР залишки складуть 30,5 млн т зернових та олійних», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Інвестиції в сівалку: як OMEGA від BEDNAR покращує фінансові результати господарства?

Експерти наголошують на тому, що проблеми з експортом агропродукції з України можуть стати причиною голоду в багатьох країнах світу. «Брак і дорожнеча продовольства  може спричинити за оцінками ООН голод в багатьох бідних країнах світу, масові протести та заворушення,і, як наслідок, масову міграцію людей з країн Африки та Близького Сходу до ЄС. Навіть за нинішніх умов, ми бачимо велику продовольчу інфляцію у світі, і навіть в країнах Європи вона досягає 8-12%», – зазначають представники Української зернової асоціації.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!